WC GİDERİ AÇMA

WC gideri nasıl açılır? WC giderlerinin tıkanması durumunda sağlık koşulları elverişsiz olur. Bu gibi durumlarda evde bulunan bebek ve yaşlılar için risk oluşturan WC gideri tıkanması, kendi imkanlarımız ile veya makinelerle açılabilir.

Tıkanan WC Giderini Makineyle Açma
Bu yazımızda evinizde ya da komşunuzun evinde oluşan klozet ve WC tıkanıklığı olaylarında, aklınızda bulunması gereken ve işinize yarayabilmesinin yanı sıra kullanabileceğiniz bilgiler vermeye çalışacağız. WC tıkandığı zaman başvurulan ilk yer İstanbul için İSKİ, diğer şehirler için de o şehrin su ve kanalizasyon işlerine bakan kurum olur. Bu kurumlarda verilen kanalizasyon hizmetleri, WC tıkanıklığını giderebilir. Fakat bu kurumların açtığı giderin tıkanma sebebinin kanalizasyonda ve rögardan kaynaklanması gerekir ki bu kurumun yaptığı çalışma sizin bir işinize yarasın. Eğer sorununuz binadaysa zaten iç hat sayılır ve o kurumla hiçbir alakası yoktur. Rögarda ve rögar sonrasında bir sorun varsa, bu da su ve kanalizasyon idaresini ilgilendiren bir konudur. Size düşen kısım olan, binaya ait olan kısımda bir tıkanma olursa; nasıl açacağınız hakkında size fikir verebiliriz.Tıkalı WC gideri nasıl açılır? sorusunun cevabını verecek olursak; WC ya da klozetleri açmak için robot makineler vardır. Bu makinelerin de kendi yayları vardır. Bu yaylar birbirine eklenerek uzatılır ve tıkanma olan borunun uzunluğuna göre boruya salınır. Tıkanan bölgeye ulaşıldığında ise yeterli yay uzunluğu elde edildiği için fazla olan kısım ek yerinden çıkarılıp ayrılır. Gidere salınan yay, tıkalı bölgede dönerek tıkanmaya sebep olan pisliği sararak ya da parçalayarak gideri açar. Yerine göre makine ucu da kullanılır. Alaturka WC tıkanıklığı olan yerlerde, genelde WCin es kısmında kireç kaplamasından dolayı daralma olur ve kolay açılmayacak bir tıkanıklık haline gelir. Es değişimi yapılmadan, kireç tamamen sökülemez. Sık tıkanabilecek olan bu giderler, çok dikkatli kullanılmalıdır.
WC giderinin kireçlenmesi zamanla oluşan bir sorundur. Kullanımın da bu kireçlenmeye etkisi olur. WC kullanımından sonra bol su kullanılmalıdır ki insan vücudundaki kireç, este birikip taşlaşmasın. İnsan vücudundaki kireci sakın hafife almayın. Bildiğiniz taş oluşumudur. Tabi bunun yanı sıra evde yapılan ufak tefek işler sonrasında harç, kireç ve alçı gibi kalıntılarda WC giderinde kalıp donabilirler. Klozetlerde genelde bu durumla karşılaşmayız çünkü klozetlerin seramik kısmı kireci tutmaz. Pimaş borularda tutunabilen kireç, kaygan ve pürüzsüz olan seramiklerde kolay tutunamaz. Bu yüzden de tıkanan WC gideri durumu genellikle alaturka WClerin giderlerinde görünür. Alaturka WC esleri, pimaş olduğundan kireci tutar.  Tıkanmış WC gideri nasıl açılır sorusunun cevabını firmamızdan alabilirsiniz. Bizi aramanız ya da internet sitemizdeki videolar ve resimlere göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.Makineyle WC Gideri Açan Firma
İstanbul Tesisat, kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ve teknolojiyi yakından takip ederek çalışmayı prensip edinen bir firmadır. Makine kullanarak WC gideri açan firmalar arasında öncü niteliğinde olan firmamız, WC gideri açan usta ekibinin deneyimlerini de müşterilerine sunarak başarılı işler ortaya koymuştur. Firmamızda yapılan garantili WC gideri açma işlemleri, müşterilerimizi memnuniyeti ve referans ağımızın genişlemesiyle sonuçlanmaktadır. Siz de evinizde yaşanan gider tıkanıklıklarını açtırmak istiyorsanız, makineyle WC tıkanması açma servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunun için bizi aramanız yeterli. Makineyle tıkalı WCi açan servis ekibimiz en kısa sürede adresinize gelerek sorununuzu çözüme ulaştıracaktır.
WC Gideri Açmada Kullanılan Makinenin Özellikleri
WC bir evde en çok kullanılan kısımlardan birisidir, bu yüzden de bakımı gerektiği gibi yapılmalıdır. WC gideri tıkanması sorunu ile karşılaşıldığı zaman kendimiz bir şey yapmak yerine uzman kişilere başvurmalı ve onların dediklerine uymalıyız. Eğer tıkanıklık hafif ise kimyasal maddeler ile bu işlemi yapabilirsiniz.WC gideri açma işlemi için teknolojinin gelişmesi ile birlikte makineler kullanılmaya başlanmıştır. WC gideri açan makineler ile % 100 başarı alındığı belirlenmiştir. Bu işlemin süresi oldukça kısadır. WC gideri açma sırasında klozetin içine bir boru salınır ve uçtaki teçhizat tıkanıklığın açılmasını sağlar. Bu makineler sayesinde ortam dağılmadan ve kısa sürede WC gideri açma işlemleri halledilir. Böylece tıkanıklığı açmak için sürekli para ödemek zorunda kalmazsınız.