Petek Temizliği, Radyatör Peteği Yıkama Avantajları

Kombi ve petekler zorlu hava şartlarında pratik, ekonomik ve temiz biçimde ısınabilmemizi sağlarlar. Çalışma ortamlarımız ve yaşam alanlarımız peteklerimiz sayesinde kolayca ısınıp günün her saatinde konforlu bir ortam sunabilir. Fakat petek tesisatlarının içerisinde zamanla tıkanıklıklar olabiliyor. Bu tıkanıklıklar da peteklerden istenen verimin alınmasını engelliyor. 


İstanbul Petek Temizliği
Petek temizliği son derece profesyonellik ve donanım gerektiren bir uygulamadır. Firma olarak petek temizliği yaparken birçok noktaya dikkat ediyoruz. Peteklere giden bütün tesisatları, boruları kontrol ederek tıkalı kanalların açılmasını sağlıyoruz. Oysa çoğu zaman petek temizliği sadece peteklerle alakalı bir işlem olarak görülür ve bilinçsiz temizliklerde tesisatlar temizlenmediği için istenen verim alınamaz. Firma olarak kombiden itibaren alanlardaki bütün tesisatın ve peteklerin temizliğini yaparak alanında kusursuz çözümlere imza atmaktadır.

Profesyonel Petek Temizliği Avantajları
Petekler her ne kadar yaşam alanlarında ısınmanın kaynağı olsa da bu işlevi kombilerden aldıkları güç ve enerji ile yaparlar. Firma olarak verimli çalışan kombilerdeki performansı peteklerin de göstermesini sağlıyoruz. Bunun için hummalı bir çalışma yürütüyor, tıkanıklığa neden olabilecek bütün noktaları kontrol ediyoruz.

Çoğu zaman peteklerdeki verim düşümü, petek tesisatının içerisindeki suyun kirlenmesinden, pas tutmasında, akışkanlığını kaybetmesinden, korozyon oluşumundan peteklerde ısınmama problemi ortaya çıkmaktadır. Bütün bu olumsuzlukların ortadan kaldırılmasıyla petekler çok daha hızlı ısınacak, bütün alanları eşit ısınacak ve istediğiniz performansı alabileceksinizdir. Firmamız İstanbul petek temizliği konusunda özveriyle hareket etmekte, birinci sınıf işçilik sunarak peteklerinizin içerisinde yer alan tesisatların temizlenmesini, odalar arasındaki tesisat borularının temizlenmesini ve diğer bütün problem ayrıntıları kusursuz şekilde gidermektedir. Peteklerinizi ve tesisat sistemlerinizi istediğiniz seviyeye getirerek ilk günkü performansında kullanmaya devam etmenizi sağlamaktadır.

Peteklerde Isınmama Problemleri ve Petek Temizliği 
Petek temizliği her ne kadar çok önemsenmeyen bir işlem olsa da son derece önemlidir. Eğer daha önce karşılaşmadığınız bir ısınma problemi yaşıyorsanız, peteklerinizin bir kısmı ısınırken bir kısmı soğuk kalıyorsa, peteklerin bir kısmı diğerlerinden geç ısınıyorsa, kombi bakımlarını yaptırdığınız halde yeterli ısınma elde edemiyorsanız, petek vanalarında su kaçağı oluşuyorsa mutlaka petek temizliğine ihtiyacınız vardır. Bunların hepsinin aynı anda olması gerekmiyor. Biri veya birkaçı da petek temizleme işleminin gerektiğine işaret edebilir. İstanbul'un bütün semtlerinde verdiğimiz bu hizmetler kapsamında en fazla 2 yılda bir petek temizliğinin yaptırılmasını öneriyoruz. Uygulamalarımızla yakıt tüketiminde ve faturalarınızda düşüş olacak, daha hızlı ve iyi ısınabileceksiniz.