MUTFAK TIKANIKLIK AÇMA

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma, firmamız tarafından sıklıkla yapılan işlemler arasındadır. Mutfak lavabolar, ev ya da işyerlerinde en fazla tıkanıklığın yaşandığı yerlerdir. Mutfak lavabonun tıkanması sonucunda kullanıcı tarafından yaygın olarak yapılan hatalardan biri hemen Mutfak lavabo açıcı kimyasalların kullanılmasıdır. Mutfak lavabo açıcı kimyasallar Mutfak lavabonun açılmasını sağlar. Fakat tesisatta kullanılan contaların erimesine ve ilerleyen süreçte sızma yaşanmasına neden olabilir. Firmamız tarafından Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işleminde son derece modern aletlerden istifade edilmektedir. Bu kapsamda kameralı sistem kullanılarak tıkanıklık nedeni tespit edilmekte, robotlu sistem ile tıkanıklık kısa sürede açılmaktadır.

Robotla Mutfak lavabo Açma Yöntemi
Mutfak lavaboların tıkanmaması için öncelikle kullanıcının dikkatli şekilde Mutfak lavaboyu kullanması gerekir. Örneğin, genel olarak Mutfak lavabolarının tıkanma sebebi Mutfak lavaboya dökülen yağ artıklarıdır. Söz konusu yağlar gider borularına yapışarak borudaki akışkan yapının bozulmasına neden olmaktadır. Gider borularının daralması da tıkanıklığın bir diğer nedenidir. Bu durumda Mutfak lavaboya gönderilen su geri gelmeye başlar.

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinde sıklıkla kullandığımız uygulamalardan biri de robotlu sistemler ile Mutfak lavabonun açılmasıdır. Alanında uzman olan ekibimiz kameralı sistem ile sorunun kaynağını tespit ederek kullanıcıya çözüm önerisi sunar. Robotla Mutfak lavabo açma yöntemi ile de işlemi kısa sürede sonuçlandırır.

Kırmadan Lavabo Gider Açma
Lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri arasında kırarak sorunun tespit edilme yöntemi demode olmuş bir uygulamadır. Firmamız tarafından yapılan tüm lavabo açma işlemleri kırmadan lavabo gider açma uygulaması şeklinde gerçekleştirilir. Bu sayede işlem sonunda ilave bir iş yükü oluşmasının da önüne geçilir.

Tıkanıklığın genel nedenleri kullanıcı hatasıdır. Bunun yanında tesisattaki işçilik hataları da tıkanıklığın nedeni olabilir. Bu durumda kameranın kullanılması büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Gider kısmının kamera ile görüntülenmesi esnasında sorunun kullanıcıdan mı yoksa işçilik hatasından mı kaynaklandığı anlaşılmaktadır. Yapılan tespit sonunda lavabo tıkanıklığı açma işlemi esnasında size kalıcı çözümler sunulur.

Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma
Genel anlamda lavaboların tıkanma sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz.

- Mutfak lavabolarında gidere yemek artıklarının gönderilmesi tıkanıklığa neden olmaktadır.
– Çay posasının gidere dökülmesi tıkanıklık yaratmaktadır.
-Binanın inşaat halinde olduğu dönemde gidere moloz ya da harç dökülmesi tıkanıklığa neden olur.
– Eski nesil, gittikçe daralan gider boruları belli bir süre sonra tıkanmaya sebep olur.
- Meyve ve sebzeler doğal olarak lavaboda yıkanır. Bu besinlerdeki çamur ve küçük taşlar da tıkanmaya neden olabilir.
Tıkanan lavabonun açılması için dışarıdan herhangi bir yardım almadan ilk etapta kendiniz müdahalede bulunabilirsiniz. Bu kapsamda yapabileceğiniz birkaç sınırlı müdahale yöntemi vardır. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak lavabonun açılıp açılmadığını gözlemleyebilirsiniz.
- Lavabo açma pompası kullanarak tıkanıklığı gidermeye çalışabilirsiniz.
– Lavaboya bağlanan gider hortumunu çıkararak kısa mesafede bulunan ve tıkanıklığa neden olan yabancı cisimleri temizleyebilirsiniz.
- Tazyikli su marifetiyle küçük çaptaki tıkanıkların açılmasını sağlayabilirsiniz.