KAMERALI SU KAÇAĞI BULMA

Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Bulma Servisi
Cihazla kırmadan ve termal kameralı robot yardımı ile evinizi kırıp dökmeden su kaçağı tespiti yapıyoruz ve dilerseniz tamirini de yapıp test ederek size teslim ediyoruz. 7/24 Açık İstanbul Su Tesisatçı Servisi.
KAMERALI CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİT FİYATLARI
Kırmadan ve noktasal su kaçağı tespiti için ileri teknolojiye sahip Termal Kamera ve Akustik Dinleme Cihazları kullanırız. Kameralı su kaçağı tespiti hem paradan hem zamandan tasarruf etmenizi, ev ve iş yerlerinizde gereksiz kırıp dökmelerin önüne geçer.

Cihazlar yardımı ile su kaçağını noktasal olarak tespitini yaptıktan sonra müşterimizin isteği doğrultusunda onarımını da yapmaktayız.

Su sızıntısı temiz suda ise tespitin ardından aynı ekip hemen onarımını yapmaktadır.

Sorun giderlerde ise sorunun büyüklüğüne göre fiyat belirlenir ve müşterinin müsait olduğu bir güne randevu verilir ve tadilat ve onarım tamamlandıktan sonra temizlik yapılarak müşteriye teslim edilir.

Onarım yapıldıktan sonra size yapılan işlemlerin ayrıntılı yazıldığı ve ücretin belirtildiği bir form veririz.
Bu form ile aldığınız hizmeti 1 yıl garanti altına almış olursunuz.
1 yıl içinde aynı yerde sorun olursa ücretsiz telafi ediyoruz ne malzeme ne işçilik parası almıyoruz.
KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR?
Su kaçağı tespiti yapılırken su borularındaki çatlaklar, kırıklar ya da benzeri hasarlar nedeniyle oluşan sızıntılar ve nem farklılıkları şu yöntemlerle belirlenebilir;

Akustik dinleme cihazı: Temiz su tesisatlarındaki su kaçaklarını hızlı bir şekilde tespit etmeye yarar. Bu cihazın hassas ayarları sayesinde kaçaklar noktasal olarak bulunabilir.
Boru görüntüleme kameraları: Atık su borularının iç kısımlarını görüntülemeye yarayan kameralarla su kaçakları ve su sızıntıları bulunabilir.
Termal kamera: Kalorifer borusu gibi sıcak su borularında oluşan sızıntıları tespit etmeye yarayan bu cihazlar, akustik dinleme cihazı ile birlikte kullanılırlar. Termal kameralar kullanılırken parkelerin sökülmesine gerek duyulmaz. Nemi algılayabilen yüksek çözünürlüklü termal kameralar, küçük sıcaklık farklılıklarını görüntüleyebilirler.
Nem ölçer: Binadaki nemi tespit etmek oldukça zordur. Su sızıntıları belli bir seviyeye geldiğinde duvarlarda, tavanda veya zeminde belirgin işaretler olur. Ancak nem kaynaklı sorunlar tavandan su damlayana ya da duvarlar nemlenene kadar anlaşılmayabilir. Bu cihazlar, banyo gibi sıvı ile temas eden ortamlarda 3 cm kadar derinliğe inebilirler.
Ancak nem ölçerler yardımcı cihazlardır ve sızıntıların yerini tam olarak belirlemenizi sağlamazlar. Kameralı cihazlar ve dinleme cihazı ile birlikte kullanıldıklarında daha hızlı sürede sonuç almaya yardımcı olurlar.
Kırmadan su kaçağı tespiti yaparken kullandığımız bu yöntemler ile üst kattan gelen ya da parke altında oluşan sızıntıları kolayca tespit edilebiliyoruz.

Kaçakları incelerken ilk olarak hangi tesisat sisteminde sorun olduğunu buluyoruz. Parke altında ya da fayans altında olan çatlakları kameralı cihazlarla görüntülüyoruz.

Tespit aşamasında kırma, dökme ya da gürültü gibi problemler meydana gelmez. Su kaçağını tespit ettikten sonra sorun hangi tesisat sistemindeyse ona uygun tadilat çalışmaları yapıyoruz.

Temiz su borularında ya da kalorifer borularında oluşan kaçaklar için çalışma yapılacak kadar bir alan açılması yeterlidir. Bazen bir ya da iki fayansın sökülmesi ve tadilat yapıldıktan sonra açılan bölgenin eski haline getirilmesi için yeterlidir.

Atık su borularında oluşan su kaçakları için ufak tadilatlar yeterli olmayabilir. Pimaş borusunun çatlaması ya da contasında sorun olması halinde arızalı borunun sökülüp yenilenmesi gerekir. Bu da ekstra maliyete neden olur.

KAMERALI SU KAÇAĞI TESPİT CİHAZLARI NASIL ÇALIŞIR?
Çatı sızıntıları ya da üst kattaki banyo borularında oluşan çatlaklar nedeniyle oluşan sızıntılar, kızılötesi kameralı görüntüleme cihazları sayesinde kolayca anlaşılabilir.

Kızılötesi kameralar kullanılarak zemindeki, tavandaki ya da duvarlardaki gizli sızıntılar algılanabilir. Bu güçlü ve hassas araçlar, normal gözle görünemeyen ya da hiçbir leke bulunmayan ancak su kaçağı olan yerleri görüntüleyebilirler.

Kızılötesi kameralar ortamdaki sıcaklık farklılıklarını gösterirler. Cihazın ekranında gökkuşağı renklerinde görüntüler oluşur.

Bu görüntülerde düzgün yapılmamış yalıtım nedeniyle oluşan soğuk noktalar tanımlanabilir. Yüksek çözünürlüklü cihazlarda nem de tespit edilebilir.

Cihazda sızıntılar koyu mavi lekeler şeklinde görünür. Tesisattaki sıcaklık farklılıkları bazen bir nokta olarak görünebilir. Bu yerler onarılmadığı takdirde zamanla küflenebilirler.

AKUSTİK DİNLEME CİHAZLA SU SIZINTI TESPİTİ
Temiz sularda ki kaçak su bulma işlemlerini genelde akustik cihazlar yardımı ile yapmaktayız.

Bu dinleme cihazları sesi yüzlerce kez artırdıktan sonra etraftaki farklı sesleri izole ederek kaçağı noktasal olarak tespit etmemizi sağlamaktadır.

Fakat cihaz var diye her zaman herkes noktasal tespit yapamaz. Bu iş profesyonellik ve tecrübe gerektirmektedir. Her cihazı olan tesisatçı noktasal olarak tespit yapamadığına şahit olmaktayız.

SU KAÇAKLARINI TESPİT EDERKEN KAMERALI CİHAZ KULLANMANIN FAYDALARI
Termal kameralar binadaki tüm su kaçaklarını algılayabilirler.
Termal kamera ile su kaçağı tespiti özellikle kombi çıkışlarında noktasal yapılmaktadır.
Hasar büyümeden tespit edildiğinde binada küf oluşumu engellenir.
Sorunlu bölgeler noktasal olarak tespit edildiği için yalnızca hasarlı kısımlara müdahale edilir. Bu da maliyeti çok düşürür.
Kırma ya da dökme gibi binaya zarar verecek işlemler, hasarın büyüklüğüne göre minimum düzeyde tutulur.
Eviniz sigortalı ise bu işlem en uygun maliyetli olduğu için sigorta şirketleri de bizim gibi kameralı cihazlı firmalara yaptırmanızı isteyeceklerdir.