Kombi Bakımı Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.

Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması gerekmektedir..

Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkmaktadır. kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin doğru adresi alanında uzman Berrak Su Tesisat...

Kombi bakımını aksatırsanız ne olur?

  • Kombinin çalışma ömrü kısalır,

  • Fabrikasyon değerlerindeki yüksek verimle çalışmaz,

  • Ekonomik açıdan zarar edilir,

  • Ani bozulmalarla karşılaşılır, ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşur,

  • Normalden fazla doğal gaz tüketilir, yanma ayarları bozulur,

  • Yaşam alanı yeterince ısınmaz, can ve mal güvenliği tehdit altındadır.