PİMAŞ TAMİRCİSİ

Pimaş borusu, tuvalet, mutfak, banyo, balkon, küvet gibi kullanım alanlarındaki atık suyu kanalizasyona ileten gider hattıdır. PVC malzeme ile üretilen dayanıklı plastik borular kullanılır. PVC plastik boruların kullanım amacı maliyetinin düşük olması, kullanımı ve tesisat döşemesinin rahat olması, diğer borulara göre daha dayanıklı ve kullanışlı olması, kimyasal maddelere karşı dayanıklı olması, elektriği iletmemesi, korozyon yani paslanma olmaması, donmaya karşı dayanıklı ve gürültü problemini en aza indirmesidir. Pimaş borularında kırık ve çatlak tespiti ve tamiri için en kaliteli ve teknolojik hizmeti sunmaktayız.

Pimaş Borularında Kırık ve Çatlak Nedenleri Nelerdir? Pimaş boruları korozyona karşı dayanıklı olması nedeniyle kolay kolay kırılmazlar. Pimaş borularında meydana gelen kırık, çatlak, delik gibi durumların meydana gelmesi için dış etkenlere bağlı olarak hasara uğraması gerekir. Evde yapılan tadilat sırasında pimaş borusunun darbe alması, Pimaş borularının ek yerlerinde bulunan contaların gevşemesi, Gider tıkanıklığı açmak amaçlı kimyasal açıcılar kullanılması, Apartman dış cephe yapımı sırasında pimaşlara zarar verilmesi, Kanalizasyona bağlı olan bina altından geçen borularda zaman içerisinde çökme olması gibi durumlardan dolayı pimaş borularında delinme, çatlama ve kırılma durumu meydana gelir.

Pimaşlarda meydana gelen her türlü kırık ve çatlak su kaçağı, su sızıntısı olarak ortaya çıkar. Hem komşularınızı hem de sizi rahatsız edebilecek olan kırık pimaş borusu istenmeyen olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeplerden dolayı gider borularında kırık, çatlak, delik olduğunu düşündüğünüz bir durumla karşılaşırsanız, mutlaka tesisat firması ile görüşüp profesyonel bir yardım almalısınız. 

Pimaşlarda Kırık Ve Çatlak Belirtileri Kırık pimaş borusundan atık su sızar ve su kaçağı meydana gelir. Su sızıntısı olan bölgede ağır bir koku ve bakteri gibi mikroorganizmalar ortaya çıkar. Pimaş borusunda kırık ve çatlak olması durumunda meydana gelen su kaçağı ya da su sızıntısı bulunduğu yere göre belirti gösterir. Gider borusunda su kaçağı olması durumunda alt kat komşunun tavanından su damlaması durumu söz konusu olabilir. Alt kat komşunun tavanında sararma, küf görünümü, boyaların ve sıvanın dökülmesi şeklinde olumsuz durumlar ortaya çıkar. Pimaş borusunda meydana gelen hasar nedeniyle zararlı böcekler ev ortamına girerek mikropların üremesine neden olur. Bunun sonucunda çeşitli hastalıklar ortaya çıkar. Sadece tesisat borusu değil, eviniz ve insan sağlığı açısından da tehlikeli bir durumdur.

Plastik su borusu çatlak tamiri, gider borusu tamiri, pimaş su kaçağı tamiri için en kesin ve kalıcı çözüm borunun yenisi ile değiştirilmesidir. Diğer alternatif onarım işlemleri sonrasında sorun tekrar meydana gelir. Firmamız tesisat sorunlarınızın tekrar meydana gelmesini önlemek amacıyla en kesin çözüm için yıpranmış, zarar görmüş plastik gider borusunu yenisi ile değiştirmeyi önermekteyiz.

Pimaşlarda Su Kaçağı Tespiti; Kameralı görüntüleme cihaz sayesinde hiçbir yeri kırmadan dökmeden atık su gider borusu kırık ve çatlak tespiti yapmaktadır. Adresinize en kısa zamanda ulaşan ekibimiz öncelikle kameralı cihaz ile su kaçağı ya da su sızıntısı olduğu düşünülen pimaş borusunu inceler. Kameralı cihaz gider borusundan içeriye doğru ilerletilir. Cihazın pimaş içine giren kısmı uzun kablo şeklindedir. Uç kısmında LED aydınlatmalı su altı kamerası vardır. Cihazın kamerası ve ışığı sayesinde pimaş içinin görüntüsü detaylı bir şekilde incelenebilir. Kamera pimaş borusu içine gönderilir ve ekrandan gider borusunun içi net olarak görüntülenip dikkatlice incelenir. Cihazın ekranından inceleme yapan ustamız kırık veya çatlak pimaş borusunun yerini noktasal olarak tespit eder. Tespit işleminin ardından sizlere gerekli bilgi rapor edilir. Onayınızın alınması halinde tamir ve tadilat işlemine geçilir.

Kırmadan Pimaş Tamiri Yapılır mı? Pimaş borularının tamiri için en kesin çözüm kırık olan borunun çıkarılıp yerine yeni boru takılmasıdır. Kırık olan boru ek yerlerinden PVC kesme makası ile kesilir. Uygun ölçüde yeni pimaş borusu boru ek yerlerinden kaynak makinası ile tutturulur. Bu işlem için sadece kırık olan alan açılır. İşlemin ardından açılan alan eskisi gibi kapatılır ve işlem izi kalmayacak şekilde hizmet sağlanmış olur. Pimaş borusunun tamiri için geçici çözümlerde mevcuttur. Gider borusu çatlak tamiri için kullanılan özel bir macun ve yapıştırıcı kullanılmaktadır. Tangit diye bilinen bu içerik delik, kırık ya da çatlak olan bölgeye sürülür ve çatlak onarılır. Fakat bu tamir işlemi geçici bir çözümdür. Borunun onarılan yeri bir süre sonra tekrar sızıntı yapmaya başlar. Pimaşlardaki en kalıcı ve kesin çözüm gider borusunun yenisi ile değiştirilmesidir. Ek yerlerinden borular kesilir ve yeni sağlam boru takılır. Sadece tamir için gerekli olan küçük bir alan açılır ve kısa sürede gider borusu çatlak tamiri, plastik su borusu çatlak tamiri, kırık pimaş tamiri yapılmış olur.

Apartman Gider Borusu Tamiri; Apartman gider borusunun toprağın altından geçen kısmında çökmeler meydana gelir ve su kaçağı, gider tıkanıklığı gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Bu gibi durumlarda hemen tamir işlemi yapılması gerekir. Firmamız her türlü gider borusu tamiri, Plastik su borusu çatlak tamiri, pimaş su kaçağı tamiri, pis su boru tamiri için öncelikle tespit işlemini yapar. Tespit işleminin ardından gerekli olan en pratik ve kesin çözüm için tamir ve onarım işlemine başlar.