PİMAŞ USTASI

Pimaş Ustası Pimaş Boru Tamir ve Tadilati gelişens teknoloi hayatın her alanında yenilikler getirdiği gibi alt yapı ve kanalizason işlerinde de değişiklikler yarattı, teknik anlamda bir ilerleme olduğu gibi dayanıklık ve sağlamlık anlamında da ilerleme oldu, eski pimaş borular ince ve dayanıklsız dı şimdi ise sağlam, üzerine toprak gelse de çökme olayı olmuyor, biz ustalar kanalizasyon olarak sürekli tadilat ve tamirat işleri yapıyoruz arızaları gideriyoz, Tuvalet Pimaşlarının değiştirilmesi, pimaşların açılması, pimaş tadilatı, pimaş çökmesi tamiri, pimaş işleri ,pimaş tıkanıklığı açma, tuvalet borularının değiştirilmesi, tuvalet borularının tıkanıklığını açma, kameralı pimaş tıkanıklık açma.

KAMERALI ROBOTLA 7/24 Pimaş Tıkanıklığı Açma 

Yanlış tesisat uygulamaları yüzünden pimaş tıkanmaları son yıllarda hızla yaygınlaşmaktadır. Pimaş tıkanıklığı açma işlemi robot ile evinizde veya binanızda herhangi bir yer kırılmadan yapılmaktadır. Tuvalet bölümlerinde tuvalet kağıdı ve ıslak mendiller pimaş tıkanıklığına yol açmaktadır. Mutfak bölümlerinde  yemek atıkları, kızartma yağları tıkanmaya neden olur. Pimaş borular sürekli tıkanıyorsa mutlaka kameralı tesisatçıdan yardım alınız. Tıkalı pimaş boruların içine kamera ile bakarak sorunu net olarak tespit ediyoruz ve kırmadan tıkalı pimaş açma işlemi yapıyoruz. 

Pimaş Boru Tıkanma Sebepleri Nelerdir? Tıkalı pimaş açma yapılırken özellikle mutfak ve banyo bölümlerinde en sık rastladığımız sorunlardan biriside uygun çapta boru veya malzemenin kullanılmamasıdır. Pimaş tıkanıklığının dört sebebi vardır; Dairelerden atılan maddeler Pimaş borularının iç kısmının pislik bağlaması Yatay döşeli borulardaki çökme ve meyilsizlik sorunudur Bina rögarında olan sorunlar Pimaş tıkanıklığı açma mutlak suretle robotlu tesisatçı tarafından yapılmalıdır. Daire içlerinde meydana gelen tıkanmalarda bazen ev sahipleri bir takım yöntemler kullanıp tıkanıklığı açabilir. Ancak bina ortak giderlerinde olan tıkanmaları açmak tıkalı pimaş açma robotu olmadan imkansızdır.

Kırmadan Robotla Tıkalı Pimaş Açma Daire içlerinde veya bina ana borularında meydana gelen tıkanmalar, tıkalı pimaş açma makinesi ile kırmadan yapılmaktadır. Pimaş açma robotu ile lavabo, tuvalet ve süzgeçte ki tıkanmalar dakikalar içinde açılmaktadır. Özellikle cihazları olmayan bazı tesisatçılar uzun tel çubuk, boru gibi malzemeler kullanarak pimaş açmaya çalışmaktadır. Tıkalı pimaş açma robotu olmayan tesisatçılar gider borularına zarar verip kırabilir. Robotla pimaş açmanın en büyük avantajı herhangi bir yerin zarar görmemesidir ve çıkabilecek masrafların en aza indirilmesidir.

Bina Gider Boruları Sürekli Tıkanıyor.7/24 Tıkalı Pimaş Açma Pimaş tıkanıklığı açma yapıldıktan sonra binadaki yukarıdan aşağı inen ve yatay konumdan rögara doğru giden ana gider boruları ve rögarınız kamera ile kontrol edilmelidir. Özellikle mutfak ana gider borularının iç kısmının yağ ve kireç tutması needeniyle tıkanıklık daha çok meydana gelebilir. Yerdeki pimaş borularda kamera ile kontrol edilmelidir. Şayet kirlenme varsa pimaş yıkama işlemi yapılmasında fayda vardır. Pimaş yıkama işlemi ile gider borularının içi tertemiz sıfırdan yapılmış gibi olur. Şayet pimaş boruların içinde kirlenme yoksa geriye üç seçenek kalmaktadır. Bunlardan birincisi dairelerden yabancı maddelerin atılıyor olması. İkincisi yataydaki ana borulara meyilsizlik veya çökme olması. Üçüncüsü de rögarda çökme veya içinin pislik dolu olması. Zaten yapılan kameralı kontroller sonucu her şey kesin olarak tespit edilecektir. Pimaş tıkanıklıklarında en çok zarar gören yerler bodrum veya giriş kat dairelerdir. Olası bir pimaş tıkanıklığında giriş kat veya bodrum katı lağım suyu basabilir. Binanızın gider boruları sürekli tıkanıyorsa kesin çözüm pimaş tıkanıklığı açma yoluna gitmeniz en doğrusudur. Pimaş Yıkamanın Faydaları Nelerdir? Gider borularının içinde biriken yağ, kireç ve tortular tamamen temizlenir. Gider borularının içine yapışıp kalan pisliklerden gelen kötü kokular son bulur. Borunun iç kısmının daralmasından kaynaklı tıkanmaların önüne geçmiş olursunuz. Yeniden tesisat yapma maliyeti ödemezsiniz. Yapılan işlem süre açısından oldukça tasarrufludur.