PETEK TAMİRCİSİ

Alüminyum peteklerin tamir ve bakımları düzenli bir şekilde yapılması gereken işler arasındadır. Alüminyum peteklerin en sık arıza çıkardığı konu radyatörün delinmesidir. Bu delikleri kapatan ilaçlar ile petek tamiri yapılmaktadır. Ancak eğer peteğinizdeki kaçak kimyasal ilaçla kapanmayacak kadar büyükse ve yerini biliyorsanız, bunu çözmek için kaynak yaptırabilirsiniz. Sızıntıya neden olan deliğe lehim yaparak sızıntıyı kesebilirler. Ancak bu kadar uğraşmaya ve yüksek maliyete gerek yok peteğin yenisini almak daha mantıklı ancak fiyat uygunsa veya ufak bir delik petek yeni diyorsanız tamir ettirmenizi öneririz. Bazen sağlam petekler delinmiş olabiliyor böyle bir durum ile karşılaştığınızda kesinlikle peteği söküp atmayınız.

Her marka alüminyum veya panel radyatörlerin bakım ve tamir işlerini özenle yapan firmamız siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunabilmeyi hedefler. Delinen radyatörleriniz için alacağınız ilaçla fazla maliyete gerek kalmadan kolayca radyatör tamiri yapılabildiğini unutmayın. Sözü edilen ilaç küçük delikler ve bunların yarattığı sızıntıları ortadan kaldırır; ancak daha büyük delikler için mutlaka uzman petek tamiri yapılması gerekir. Firmamız petek tamiri işini son derece özenli bir şekilde yapar, yeni petek almanıza gerek kalmadan tamir işlemi ile peteklerinizi kullanmaya devam edersiniz.

Firmamız bünyesinde oldukça deneyimli teknik ekibimizle hizmet veriyoruz, iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak tamir hizmeti talep edebilirsiniz. Sizlere hizmet vermek için daima hazırız. Son teknoloji ekipmanlarımız ve uzman personelimiz sayesinde arızalarınızı kısa sürede gideriyoruz.

Petek Tamiri Nasıl Yapılır?

Delinmiş olan peteklerin tamiri için 2 yöntem vardır:

-    İlaç

-    Kaynak

İlaçla Petek Tamiri

Radyatörler ilaçla temizlendikten sonra kimyasal ilaç tesisatın içine boşaltılır ve kombi 12 saat kadar çalıştırılır. 12 saatlik sürenin ardından delikler kapanmış olacaktır. Tesisat ve petek tamiri konusunda devrim niteliğinde bir buluş olan bu ilaç sayesinde alüminyum peteklerin tamirini yapmak ve su sızıntılarını önlemek son derece pratik ve kolay hale geliyor.

Petek tamirinde kullanılan bu ilaç büyük delikleri değil, yalnızca sızıntı yapan delikleri kapatmaktadır. 

Kaynakla Petek Tamiri

Delinmiş olan peteklerin tamiri için petekteki delik tespit edilir ve ilaçla kapanıp kapanmayacağı kontrol edilir. İlaçla kapanacak olan delikler için tamir işleminin nasıl yapıldığından bahsetmiştik. Ancak eğer delik ilaçla kapanmayacak kadar büyükse lehim yapılması gerekmektedir.

Lehim yapılması için peteğin lehim yapılacak bölgesinin kuru olması gerekmektedir. Böylece yapılacak olan kaynak daha iyi tutacaktır. Aslında en iyi kaynak peteğin sökülüp içindeki suyun tamamen boşaltılması ve kurutulmasının ardından yapılandır.

Bazı durumlarda da delinmiş olan peteğinizi sökerek tamir edip getirmekteyiz. Bu da ortalama 2 – 3 gün süren bir işlemdir. Tamir edilmesi gereken arızanın büyüklüğüne göre veya evinizin tamirata uygunluğuna göre yerinde tamir ya da işyerimizde tamir yapmaktayız.

Petek Tamir Fiyatları

Tamir edilecek petek ve yapılacak tamir işlemleri gibi faktörler tamir fiyatlarını değiştiren etkenlerdir. Bu nedenle petek kombi temizleme fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bize ulaşın. Petek tamiri hakkında detaylı bilgi almak, fiyatlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız size bir telefon uzakta olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Ekiplerimiz doğalgaz tesisatı, petek tamiri ve doğalgaz ile ilgili bilumum konularda uzman personellerden oluşmaktadır; bu nedenle her türlü tesisat ve tamir işlemleriniz için bizi tercih edin. Müşterilerimizin memnuniyetini esas alarak çalıştığımız için bugüne dek çalıştığımız bütün işlerde müşterilerimizin memnuniyetini ve takdirini kazandık. Bizim için öncelik sizin memnuniyetinizi ve güveninizi kazanmak, arızalarınızı en kısa sürede gidermektir.