DUŞ TIKANIKLIK AÇMA

Duş tıkanıklık dendiğinde, aklımıza birçok seçenek gelmelidir. Çünkü duşlarda yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderlerinin tümü bunun kapsamı içindedir. Bu durum suyu çekmeyen gider olarak duşlarda karşımıza çıkar. Bunun için elbette birbirinden farklı birçok sebep ve buna bağlı gelişen gider tıkanmaları vardır.

Duş Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır?
Bu bir alt başlık gibi görünse de suyun gitmediği duş gideri tek bir ana başlık olarak bile ele alınabilir aslında. Çünkü birçok sebebi olduğu gibi, sonuçları da bazen sizin için kabus olabilir. Tıkanmış yer süzgeci ya da başka bir gider için ilk neden olarak duşlarda en yaygın kullanılan sabundan bahsedebiliriz. Sabun bildiğiniz gibi gliserin yani yağ demektir. duşların da olmazsa olmazı olduğu için, duş giderlerinin de tıpkı mutfaktaki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın. Ve gliserin katı bir yağ olduğundan, mutfaktakinin aksine çok daha fazla boruları tıkayıcı etkisi var.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebidir. Hele de duşda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son.

Tıkanan duş gideri durumunun diğer bir sebebi de tesisatın düzgün eğimle ve doğru döşenmemiş olmasıdır. Aslında en önemli sorun budur çünkü geri dönüşü ve tadilatı zordur. Üstelik de mülk sahibi için bazen ciddi mali külfet anlamına gelebiliyor.

Tıkanan duş giderini açmak için yapılacakları bir kaç madde ile adım adım anlattık:

Tıkanmanın ilk belirtisi suyun akışının yavaşlamasıdır. Bu yüzden bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Az evvel de bahsettiğimiz gibi sabun, yani gliserin katı bir madde olduğundan sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar, su ile temizlenebilir.
Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde bol miktarda saç veya kıl olduğundan şüphelenebiliriz. Bunu temizlemek için ihtiyacınız olan bir karga burun ve tel askıdır. Tel askıyı açarak ucunu kanca şekline getirerek burgu yapın. Bu kancayı giderin içine sıkarak oradaki saçları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi birkaç defa tekrarlayarak tüm giderin temizlenmiş olduğundan emin olun.
Tel işleminin ardından gidere sıcak su ve karbonat dökerek gideri kirlerden arındırabilirsiniz.
Bazı durumlarda yukarıda saydığımız ilk üç adım fayda etmez. Eğer tıkanıklığınız açılmadıysa kimyasal kullanma zamanı gelmiştir. Lavabo giderini kostikle açma işlemi yapabilirsiniz ancak çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.
Kimyasal kullanarak lavaboyu açma işlemi de başarılı olmadıysa başka işlem yapmanıza gerek yoktur. Son seçenek olarak tıkanıklık açma servisi çağırmanız gerekmektedir.

Geleneksel yöntemlerin aksine, gelişen teknoloji ile birlikte sorun tespitini kolaylaştıran cihazlar tasarlanmıştır. Tıkanıklık açma servisi olarak İstanbul Tesisatı çağırdığınız takdirde, tespit aşamasında kameralı cihazlar ile duş tıkanıklığının giderilmesi işlemine başlanacaktır. Buradaki hedef yerler, pimaştır. Kamera görüntüsünden net olarak gözlemlenebilen boru, tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde bulanıklaşacaktır. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından tıkanıklık açıcı teller kullanılarak tıkanıklığın giderilmesi mümkün olmaktadır. Tesisat boruları zarar görmeden gerçekleştirilen işlemde, lavabo tıkanıklığı sorunu giderilene kadar aynı işlem tekrarlanır.

Tıkalı duş Giderini Açan Firmalar
Tıkanan duş giderini açmak için yukarıda saydığımız adımları uygulamanıza rağmen duş giderinde tıkanma sorununuz çözülmediyse kamerayla duş gideri açan firmalardan destek almanızın zamanı gelmiştir. Küvet giderinde tıkanıklık açma olsun, duş giderinde tıkanıklık açma olsun, duş giderinde tıkanıklık açma işlemi olsun tüm problemlerinizi çözebilecek aletle gider açan usta arayışınıza son verebiliriz. İstanbul Tesisat firması, cihazlı tesisatçı ustaları ve kullandıkları cihazla lavabo tıkanıklık açma aletleriyle İstanbul'un tüm semtlerine hizmet vermektedir.

Eğer siz de gider tıkanıklığı problemlerinden yakınıyorsanız bizi arayarak üstün hizmet kalitemizden yararlanabilirsiniz. duş giderlerinde oluşan tıkanmaları açma işleminin yanı sıra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve tesisat borularında ileride çıkabilecek sorunları kameralı aletlerle görüntüleyip size rapor sunuyoruz.